۱۳۹۵/۰۸/۲۵

پخش برنامه زنده رادیویی ره آورد از شهرجدید بینالود

با حضور عوامل برنامه رادیویی ره آورد از صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی ، در شهرجدید بینالود، برنامه  ره آورد  به مدت 30 دقیقه با حضور مدیرعامل شرکت عران شهر جدید بینالود در جمع شهروندان این شهر جدید به صورت زنده از صدای خراسان رضوی پخش شد.
 مدیرعامل شرکت شهر جدید بینالود دراین برنامه با اعلام اینکه زیرساخت ها برای سرمایه گذاری و سکونت در این شهر فراهم شده گفت: یکی از نقاط قوت این شهر بخش صنعت آن است که بالغ بر هزار  و ششصدوسی هکتار وسعت دارد .
وی بزرگترین  مزیت وجود بخش صنعت در این شهر را پویایی  این شهر دانست و افزود: سایر شهرهای جدید بیشتر به عنوان شهرهای خابگاهی استفاده می‌شوددر حالی که در شهر جدید بینالود این مشکل وجود نداشته و سکونت در کنار بخش صنعت این شهر را به شهری پویا تبدیل کرده و مشکل اشتغال ساکنین  مرتفع شده ونرخ بیکاری این شهررا بسیار پائین تر از حد متوسط کشور آورده است. .حمیدرضا یزدانی افزود : امکانات شهری در حال حاضر متناسب با جمعیت شهر فراهم شده است.
وی دیگر مزیت این شهر را وجود باد ملایم دائمی دانست و گفت: این پتانسیل باعث شده که دومین سایت بزرگ تولید  برق با استفاده از نصب توربین های بادی درکشور در این شهر ایجاد شود که اخیرا  شرکت هایی از سایر کشورها برای سرمایه گذاری دراین سایت و توسعه این نیروگاه پیشنهادهایی ارائه نمودند
.این مقام مسئول ادامه داد: مجموع مزیت هایی که دربینالود وجود دارد باعث ایجاد نگرش جدیدی در بین مدیران استانی درخصوص ایجاد منطقه ویژه اقتصادی دراین شهر شده است.
وی گفت : در حال حاضر برای سکونت حداقل 2 هزار خانوار دیگر زیرساخت ها را آماده کردیم و با توجه به حذف شروط 4 گانه مسکن مهر کسانی که تمایل به سکونت دراین شهر را دارند می‌توانند با پرداخت حدود 10 تا 15 میلیون تومان در بینالود صاحب خانه شوند.
ایشان در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مهندس نریمان معاون محترم وزیر و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید درخصوص تأمین اعتبار پروژه آبرسانی به شهر جدید بینالود گفت: یکی از مشکلات شهر جدید بینالود موضوع تأمین آب این شهر بوده که طی تفاهم نامه ای با آب و فاضلاب استان خراسان رضوی
 50 میلیارد تومان اعتبار در این خصوص تخصیص داده شد که 50درصدبودجه مورد نیاز با تایید مجمع عمومی شهرهای جدید توسط این شرکت تأمین خواهد شد


منبع : پورتال اصلی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۰۰۷
مطالب مرتبط با این موضوع :

دریافت تصاویر خبر
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

منوی اصلی
لینکدونی
نظرسنجی